Premiera "Dziadów" cz. II A. Mickiewicza

15 listopada w Teatrze "Zamiast" przy al. Piłsudskiego 135 odbyła się premiera "Dziadów" cz. II A. Mickiewicza. Spektakl został przygotowany przez p. Barbarę Komorowską - Werner, a konsultację teatralną przeprowadzał p. Piotr Lauks. W przedstawieniu wystąpili dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Ta niekonwencjonalna inscenizacja łączy teatr klasyczny z pantomimą i tańcem współczesnym. W widowisku wykorzystano również grę świateł, cieni oraz elementy muzyki rockowej opracowanej przez uczniów ze szkoły Guitar Harmony Konrada Jeremusa. Przedstawienie rozpoczęło się tańcem duchów, który wprowadził widzów w niezwykłą atmosferę tajemniczego obrzędu dziadów. Pojawienie się na scenie chóru złożonego z uczniów, nauczycieli i rodziców rozpoczęło właściwą część spektaklu. Prawdy moralne dotyczące ludzkiej egzystencji wypowiadane przez poszczególne widma uświadomiły odbiorcom ponadczasowość dramatu A. Mickiewicza.

Projekt ten podkreślił jak ważną rolę odgrywa integracja całej społeczności szkolnej. Stał się także formą uczestnictwa dzieci i dorosłych w tworzeniu.