Akcja "Zostań Mikołajem"

Opublikowano: poniedziałek, 07, styczeń 2019

W ramach akcji "Zostań Mikołajem" klasa 6 zaprosiła członków społeczności szkolnej do wsparcia Fundacji "Słonie na Balkonie". Spośród prawie trzystu podopiecznych fundacji nasi uczniowie i ich rodzice zostali Mikołajami dla 13 osób. Prezenty uczniowie dostarczyli bezpośrednio do siedziby fundacji na ul. Piotrkowską 17. Wszystkim bardzo dziękujemy w imieniu fundacji i oczywiście obdarowanych dzieci :)

Opublikowano: poniedziałek, 17, grudzień 2018

17 grudnia cała społeczność szkolna po raz kolejny uczestniczyła w spotkaniu jasełkowym. Na scenie Domu Kultury Lutnia młodzi aktorzy wystawili przedstawienie pt. „Ratujmy święta”. Urocze bombki oraz elfy z klasy pierwszej podbiły serca publiczności. Uczniowie klas drugiej, czwartej i piątej, którzy wcielili się w postacie dzieci, mamy oraz babci, urzekli nas swoją grą aktorską. Nikt nie zapomni fantastycznych krasnoludków z klasy III oraz postaci z bajek, które zagrały uczennice klas czwartych i piątej. Występ solistek z klas V, VII oraz VIII na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za tak ogromne zaangażowanie.

Kraina Świętego Mikołaja

Opublikowano: poniedziałek, 10, grudzień 2018

10 grudnia klasy I-III odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja. Przewodnik Śnieżynka oprowadziła nas po świecie bajek. Przypomnieliśmy sobie ich główne postacie, jak Królową Śniegu, Kaja, Gerdę, Królewnę Śnieżkę czy Jasia i Małgosię. Do swojej chaty zaprosił nas Dziadek Mróz, który opowiedział nam o świątecznych zwyczajach. Mogliśmy obejrzeć domek Mikołaja i stajnię reniferów. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy spotkaniem z Mikołajem. Po obejrzeniu wszystkich atrakcji uczestniczyliśmy w warsztatach, na których dzieci przygotowały bombki choinkowe. To była niezapomniana podróż.