Wycieczka do Planetarium

Opublikowano: piątek, 20, kwiecień 2018

Ostatniego dnia egzaminów gimnazjalnych, gdy nasi najstarsi uczniowie zdawali egzamin z języka angielskiego, ich młodsi koledzy z podstawówki uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych i rozwijających zarówno wiedzę jak i umiejętności zajęciach w Filii Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. Uczniowie wysłuchali wykładu oraz obejrzeli fascynującą prezentację poświęconą zagadnieniom z dziedziny astronomii, brali udział w ekscytujących doświadczeniach fizycznych oraz obejrzeli pokaz w planetarium. Na tarasie widokowym mieli okazję obserwować przez teleskop Słońce, a także podziwiać otaczającą panoramę. Dzieci uczestniczyły również w twórczych warsztatach plastycznych, podczas których wykonały gipsowe donice.

Wycieczka do kina i Eksperymentarium

Opublikowano: czwartek, 19, kwiecień 2018

19 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum zmagali się z drugą, matematyczno-przyrodniczą częścią egzaminów gimnazjalnych, a uczniowie szkoły podstawowej wybrali się do kina oraz Eksperymentarium.  W kinie obejrzeli interesujący film przyrodniczy pt. „Dzikie z natury”, który dał im sporo do myślenia o tym, jak chronić zagrożone wyginięciem różne gatunki zwierząt. Po filmie odbyły się warsztaty pt. „Czy ananasy rosną na drzewach?”  W ich trakcie dowiedzieli się, gdzie rosną różne egzotyczne rośliny i w jakich miejscach na świecie jest ich najwięcej. Ostatnie zajęcia tego dnia  miały miejsce w Eksperymentarium.  Uczniowie przeprowadzali różne ciekawe doświadczenia, a ubrani w białe fartuchy mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. To była świetna zabawa.

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Opublikowano: środa, 18, kwiecień 2018
Dnia 18 kwietnia odwiedziliśmy Wioskę Indiańską w Chociszewie.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez przedstawiciela wioski. Następnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Czas wypełniły nam różnorodne atrakcje: strzelaliśmy z łuków, szukaliśmy złota i diamentów, oglądaliśmy tipi - indiański namiot. Składaliśmy również indiańską przysięgę i wybieraliśmy sobie imiona. To był piękny dzień pełen wrażeń,