Spotkanie z Meksykiem

Opublikowano: środa, 03, kwiecień 2019

W dniach 21 i 28 marca 2019 roku Pani Marlena Oboza, mama Julka, ucznia klasy IVb, poprowadziła zajęcia inspirowane podróżą do Meksyku. Wzięły w nich udział dzieci z klas I, II, IVa, IVb oraz V. Pani Marlena bardzo ciekawie opowiadała o kulturze Meksyku, o faunie i florze tego kraju, pokazała piękne zdjęcia oraz interesujące filmy. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak powstaje czekolada, z czego słynęli Majowie oraz jak Meksykanie obchodzą Święto Zmarłych. Dzieci zobaczyły także tradycyjny kapelusz – sombrero oraz wysłuchały meksykańskich melodii granych na gitarze przez ich kolegę, Julka.

Zajęcia stanowiły wspaniałą okazję do zdobycia wiedzy z wielu dziedzin.

Spotkanie z rycerzem

Opublikowano: wtorek, 19, marzec 2019

W dniu 18 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się lekcja żywej historii. Członkowie Bractwa Rycerskiego Ziemi Łęczyckiej Signum Temporis przedstawili uczniom klas 1-5 realia życia w średniowiecznym mieście. Zajęcia zostały połączone z prezentacją ubiorów ówczesnych mieszczan i rycerstwa. Spotkanie wzbogacił pokaz wybranych przedmiotów codziennego użytku niezbędnych w każdym średniowiecznym domu.

Opublikowano: wtorek, 22, styczeń 2019

Dnia 21 stycznia w Domu Kultury Lutnia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-V przygotowali przedstawienie pt. „Niezwykła historia Czerwonego Kapturka”. Spektakl ten wywołał uśmiech na twarzach naszych gości. Po występie tradycyjnie wszyscy spotkaliśmy się na poczęstunku. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym babciom i dziadkom.