Tajemnice akustyki

23 maja 2018 roku klasa II i IIIa uczestniczyły w zajęciach na Politechnice Łódzkiej zorganizowanych przez rodzica – Pana Macieja Demsa. Dziękujemy! :)

Dzieci dowiedziały się co to jest akustyka oraz jaki jest podział fal akustycznych ze względu na ich częstotliwość. Nie mogły zrozumieć jak to się dzieje, że dwa plastikowe kubki i długa żyłka działają jak telefon.

Następne doświadczenie podobało się uczniom jeszcze bardziej. Dźwięki wydobywające się z kieliszków wypełnionych wodą, uzyskane poprzez pocieranie ich obrzeża, były  wręcz niesamowite. Przez chwilę staliśmy się jedną wielką orkiestrą.

Uczniowie próbowali także wydobyć dźwięki poprzez pocieranie metalowej rury kawałkiem skóry. Większości się to udało.

Maluchy mogły także poczuć się całkiem dorosłymi, gdyż przygotowana dla nich prezentacja o akustyce odbyła się w uczelnianej sali wykładowej.

Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o dźwiękach. Mamy nadzieję, że doświadczenia przeprowadzone podczas zajęć staną się inspiracją do pogłębiania własnej wiedzy oraz dociekliwości.