Warsztaty garncarskie w Bolimowie

W kwietniu uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Podczas tej wizyty mogli zapoznać się ze specyfiką zawodu garncarza, podpatrzeć sposób toczenia glinianych naczyń na profesjonalnym kole garncarskim i zobaczyć kolejne etapy ich powstawania. Każde dziecko mogło również wykazać się swoimi uzdolnieniami plastycznymi i ozdobić naczynie według własnego pomysłu. Największą frajdą okazało się jednak wcielenie w życie starego porzekadła: „Nie święci garnki lepią”. Jak łatwo się domyślić dzieci spróbowały swoich sił w trudnej sztuce garncarstwa i każde utoczyło naczynie, które z dumą prezentowało rodzicom, nauczycielom i kolegom. Pobyt uatrakcyjniły im także usłyszane legendy i opowieści związane z Bolimowem.