Jesteśmy w projekcie #SuperKoderzy!

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

 

#SuperKoderzy

Zakończenie roku szkolnego

19 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Tym razem żegnaliśmy dwa roczniki absolwentów – ósmoklasistów i gimnazjalistów. Jak co roku, na forum zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Swoje nagrody odebrali także uczestnicy licznych konkursów i olimpiad. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom szczególnie zaangażowanym w życie szkoły za wsparcie i bezinteresowną pomoc.

 

Zielona szkoła

W dniach 27‒31 maja uczniowie klas I‒VIII wzięli udział w zielonej szkole. Tym razem poznawali okolice Stronia Śląskiego. Pierwszego dnia mieli okazję zobaczyć zaporę wodną w Międzygórzu i piękny wodospad Wilczki. W kolejnych dniach dzieci odwiedziły kopalnię uranu w Kletnie oraz Jaskinię Niedźwiedzią, a także malowniczą Polanicę-Zdrój. Wielką atrakcją okazała się kopalnia złota i osada górnicza w Złotym Stoku. Uczniowie mogli spróbować swoich sił jako poszukiwacze szlachetnego kruszcu. Czwarty dzień wypełniła dzieciom wyprawa do miejscowości Duszniki-Zdrój, gdzie spacerowały w parku zdrojowym i zwiedzały dworek Chopina oraz muzeum papiernictwa. Popołudnie dzieci spędziły bawiąc się i uczestnicząc w grze terenowej. Ostatnim punktem programu zielonej szkoły było Kłodzko i jego imponująca Twierdza. 

 

Familiałki

14 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole coroczny festyn rodzinny „Familiałki”. Tym razem motywem przewodnim były filmy i musicale. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali stanowiska tematyczne inspirowane filmami: „Smerfy”, „Mamma Mia”, „Harry Potter”, „Gwiezdne wojny”, „Minionki”, „Coco”, „Avengers”, „Bohemian Rhapsody” oraz „Wielki Gatsby”. Dzieci zaprezentowały ponadto układy taneczne do filmowej muzyki. Naszymi gośćmi byli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Nowe Złotno. Ważny punkt festynu stanowił mecz siatkówki nauczyciele kontra rodzice. Był to finał akcji charytatywnej na rzecz pana Macieja Jaraszka, który w tym dniu ponownie odwiedził naszą szkołę. „Familiałki” były wspaniałą okazją do zabawy i integracji społeczności szkolnej.

 

Spotkanie z Maciejem Jaraszkiem

14.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Maciejem Jaraszkiem – sportowcem i fizjoterapeutą. W wyniku wypadku motocyklowego pan Maciej stracił większą część lewej ręki. Jednak nie tylko się nie poddał, ale też rozwinął pasję i talent – dziś bierze udział w maratonach i triathlonach. Marzy o udziale w paraolimpiadzie w Tokio. Swoją postawą motywuje innych, pokazując, że przekraczanie własnych granic jest możliwe.