Warsztaty o Słowianach „Cuda wianki”

Opublikowano: poniedziałek, 25, marzec 2024

W dniu 19 marca 2024 uczniowie XXI LO, a wśród nich nasza absolwentka Ewa, przeprowadzili w naszej szkole warsztaty o Słowianach „Poznaj swoje korzenie” w ramach projektu edukacyjnego „Cuda wianki”. Opowiedzieli o słowiańskich wierzeniach i nakreślili tło historyczne tamtych czasów. Zaprezentowali również tradycyjne stroje, wianki oraz motanki - rytualne laleczki Słowian. Nie zabrakło także ludowych pieśni i tańców.

 

Bal karnawałowy

Opublikowano: wtorek, 13, luty 2024

13.02.2024r. odbył się w naszej szkole tradycyjny bal kostiumowy z grami, zabawami i tańcami. Jak co roku, nie zabrakło oryginalnych kreacji, które zostały wyróżnione w konkursie na najlepsze stroje.

Dzień Babci i Dziadka

Opublikowano: czwartek, 01, luty 2024

24 stycznia 2024r. nasi uczniowie zaprezentowali specjalny występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknymi piosenkami i wierszami dzieci podziękowały Babciom i Dziadkom za ich obecność, opiekę i wielkie serca. Nie zabrakło sentymentalnych melodii, tekstów przywołujących najpiękniejsze wspomnienia, a nawet tańców do znanych przebojów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Wspominkom i wzruszeniom nie było końca.