Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor najpierw zwróciła się w serdecznych słowach do swoich wychowanków, uczniów klasy III gimnazjum, kończących edukację w naszej szkole, gratulując im osiągniętych wyników w nauce, dziękując za wspólnie spędzone lata oraz życząc pomyślności w nowych szkołach.

Następnie swoje nagrody i dyplomy odebrali uczniowie, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce oraz laureaci, finaliści i uczniowie wyróżnieni w licznych olimpiadach i konkursach.

Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy angażowali się w pracę na rzecz szkoły. Szczególnie gorąco Pani Dyrektor podziękowała członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej AKT za wieloletnią, bezinteresowną, ciężką, ale i owocną pracę na rzecz szkoły.

Zielona szkoła klas młodszych

Od 11 do 15 czerwca nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zielonej szkole, która w tym roku odbyła się w okolicach Zwierzyńca, w „Krainie nad Tanwią”. Tegoroczny wyjazd, poza walorami krajoznawczymi i poznawczymi, miał również wymiar rekreacyjny. Maluchy doskonale bawiły się w parku linowym czy podczas spotkania z animatorami gier i zabaw. Emocje wywołały zawody sportowe, przejażdżka traktorem po lesie czy wieczorne podchody. Niewątpliwą atrakcją okazała się nauka strzelania z broni do celu. Wszystkim spodobało się także zwiedzanie Fabryki Miodu i urokliwego Sandomierza. Wejście na Bukową Górę nie było łatwe, ale nagrodą dla wytrwałych milusińskich stały się piękne widoki Roztoczańskiego Parku Narodowego. 

Zarówno dzieci, jak i opiekunowie wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Familiałki

25 maja obchodziliśmy kolejne Familiałki. Motywem przewodnim była podróż dookoła świata. Mogliśmy odwiedzić Francję, Niemcy, Włochy, Grecję, Stany Zjednoczone, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Belgię oraz inne kraje.

Spotkanie rozpoczął wspaniały występ naszych uczniów. Po części artystycznej ruszyliśmy w niezwykłą podróż do poszczególnych państw. Na każdym stoisku podziwialiśmy wspaniałe dekoracje oraz kosztowaliśmy tradycyjne potrawy pochodzące z danego kraju. Rozbijanie piniaty, oglądanie repliki broni i mundurów to tylko kilka z atrakcji, które przygotowali dla nas nasi uczniowie.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za tak interesującą podróż.

Świat ponad podziałami

W tym roku po raz kolejny uczniowie Społecznej  Szkoły Podstawowej nr 4 ŁSSO zorganizowali akcję pt. „Dzieci mieszkańcom Łodzi”.
24 maja 2018 roku na płycie Starego Rynku odbyło się malowanie kolorową kredą obrazów zatytułowanych „Świat ponad podziałami.” Do współpracy zaprosiliśmy dzieci z gminy żydowskiej oraz uczniów innych szkół.
Celem naszego projektu pt. „ Poza granicami języka- świat ponad podziałami”, jest kształtowanie postawy tolerancji oraz zachęcenie do poznania innych kultur. Młodzi malarze uczą się wyrażania własnych uczuć  i emocji poprzez sztukę.
 

Tajemnice akustyki

23 maja 2018 roku klasa II i IIIa uczestniczyły w zajęciach na Politechnice Łódzkiej zorganizowanych przez rodzica – Pana Macieja Demsa. Dziękujemy! :)

Dzieci dowiedziały się co to jest akustyka oraz jaki jest podział fal akustycznych ze względu na ich częstotliwość. Nie mogły zrozumieć jak to się dzieje, że dwa plastikowe kubki i długa żyłka działają jak telefon.

Następne doświadczenie podobało się uczniom jeszcze bardziej. Dźwięki wydobywające się z kieliszków wypełnionych wodą, uzyskane poprzez pocieranie ich obrzeża, były  wręcz niesamowite. Przez chwilę staliśmy się jedną wielką orkiestrą. 

Uczniowie próbowali także wydobyć dźwięki poprzez pocieranie metalowej rury kawałkiem skóry. Większości się to udało.

Maluchy mogły także poczuć się całkiem dorosłymi, gdyż przygotowana dla nich prezentacja o akustyce odbyła się w uczelnianej sali wykładowej.

Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o dźwiękach. Mamy nadzieję, że doświadczenia przeprowadzone podczas zajęć staną się inspiracją do pogłębiania własnej wiedzy oraz dociekliwości.