Wyjście do kina na film Powstanie Warszawskie

30 maja 2014 r. uczniowie II i III etapu edukacyjnego obejrzeli jeden z najważniejszych obrazów filmowych ostatnich lat – „Powstanie Warszawskie”. Pierwszy na świecie dramat wojenny non – fiction, zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, przybliżył naszym uczniom nie tylko historię powstania i dramat ludności cywilnej okupowanej stolicy, ale stał się również okazją do podjęcia dyskusji o II wojnie światowej. Uczniowie mogli wyrazić nie tylko swoją opinię na temat obejrzanego obrazu, zadawali również pytania, dzielili się z nami swoimi wątpliwościami  i spostrzeżeniami.

Wspólny wniosek sprowadził się do stwierdzenia, iż ten film warto, a wręcz należy zobaczyć, choćby dlatego, że we współczesnym świecie nie zawsze jest miejsce dla historycznej refleksji.