Warszawa - podróże kosmiczne

6 listopada 2012 roku, uczniowie klas IV – VI SP oraz I G uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu był udział w programie edukacyjnym  Podróże Kosmiczne.  Była to  opowieść o kosmosie, Układzie Słonecznym i gwiazdach, ale opowiedziana  zupełnie innym językiem. W czasie trzygodzinnych zajęć odbywających się w sześciu salach kinowych wybraliśmy się w podróż kosmiczną:

Sala Inspiracji- Ucieczka z Ziemi

Słońce jest źródłem światła i energii dla całego Układu Słonecznego. Naukowcy uważają, że pewnego dnia zacznie niszczyć naszą planetę. W sali inspiracji spróbowaliśmy  wspólnie zastanowić się nad odległą przyszłością oraz szukaliśmy naszego nowego domu we Wszechświecie.

Sala Wyobraźni - Tajemnicze spotkanie

W sali wyobraźni, w czasie słuchowiska usłyszeliśmy magiczną opowieść o dziwnym spotkaniu naszych bohaterów z istotami pozaziemskimi. Czy to prawda? 

Sala Muzyki - Galaktyczny koncert

Sala muzyki to niezapomniany koncert dźwięków i kolorów. Dowiedzieliśmy się, jak kompozytorzy uatrakcyjniają swoimi kompozycjami filmy science-fiction.  Sprawdziliśmy, dlaczego podróże kosmiczne są tak ekscytujące, poznaliśmy  język kosmitów i wspólnie z nimi zaśpiewaliśmy piosenkę o tym, że warto marzeniami sięgać gwiazd.

Sala 3D - Bezkresna podróż

w sali 3D podczas trójwymiarowego filmu byliśmy świadkami zjawiska wielkiego wybuchu, który dał początek całemu Wszechświatu. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzenia planet Układu Słonecznego. W celu zrozumienia jak ogromny jest Wszechświat mogliśmy przemierzać kosmos z sondą Voyager i z bliska przyjrzeć się zadziwiającym planetom i gwiazdom.

Sala Ruchu - Ratujmy naszą planetę

W sali ruchu siedząc w ruchomych fotelach zobaczyliśmy nie tylko zapierające dech w piersiach piękno naszej planety, ale również negatywne skutki rozwoju cywilizacji. Dowiedzieliśmy się, jakie niebezpieczeństwa oraz globalne problemy ekologiczne stoją przed naszą planetą Ziemią oraz jak my ludzie możemy im zapobiec.

Sala Interakcji  - Kosmiczna akademia

W sali interakcji wzięliśmy  udział w interaktywnej grze,  podczas której sprawdziliśmy naszą wiedzę o  tajemnicach Wszechświata.

Galeria

Odsłony: 1507