Lekcja biologii „na żywo” - gady

W poniedziałek 17 czerwca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji biologii „na żywo”.  Tematem zajęć były gady. Uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przywitała ich pani z Agencji Impresaryjno – Artystycznej w Krakowie. W trakcie lekcji uczniowie mogli obejrzeć kilka niespotykanych okazów egzotycznych węży - takich np. pyton tygrysi - albinos, dowiedzieć się ciekawych rzeczy dotyczących ich sposobu życia, odżywiania, polowania, czynności życiowych, anatomii. Każdy z okazów miał swoje imię. Uczniowie dowiedzieli sie jak wygląda proces „wylinki”, czyli zrzucania naskórka węża. Każdy okaz można było zobaczyć z bliska, a odważni mieli możliwość dotknięcia delikatnej skóry gadów. Hodowla węży nie jest rzeczą łatwą, wymaga wiele uwagi, oraz nakładów finansowych. Lekcja biologii spotkała się z dużym zaciekawieniem uczniów.