Egzaminy gimnazjalne

W dniach 23-25 kwietnia nasi gimnazjaliści zmierzyli się z egzaminami zewnętrznymi, a pozostali uczniowie spędzili ten czas na zajęciach zorganizowanych poza terenem szkoły. We wtorek wybrali się wspólnie z nauczycielami do Manufaktury. Doskonała zabawa w tamtejszej kręgielni, wspólnie zjedzona pizza i późniejsze gry i zabawy integracyjne w świetlicy szkolnej wszystkim się spodobały. Kolejny dzień upłynął naszym dzieciom na spacerze po łódzkiej Palmiarni  i zwiedzaniu Muzeum Kinematografii. Uczniowie wrócili zadowoleni i uśmiechnięci, niektórzy zakupili drobne pamiątki. Jednak najwięcej emocji wzbudził czwartek, ponieważ właśnie wtedy odbyła się długo oczekiwana wycieczka poza Łódź. Dzieci wybrały się w podróż śladami Marii Konopnickiej.  W niewielkim Bronowie zwiedziły dworek, w którym mieści się Muzeum Oświatowe i Izba Marii Konopnickiej. Ten wyjazd stał się także okazją do odwiedzenia zamku w Łęczycy i pobytu przy zaporze w Jeziorsku. Wycieczkę uatrakcyjnił ciekawymi informacjami pan przewodnik.

Pozostaje jedynie dodać, że młodszym kolegom zazdrościli tak spędzonego czasu uczniowie klasy III gimnazjum.