Wycieczka do Krakowa

W dniach 26-28 września grupa uczniów z klasy VI i VII uczestniczyła w wycieczce do Krakowa.  Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Ogród Doświadczeń, w którym poprzez eksperymenty z wykorzystaniem licznych eksponatów mogli zgłębiać  prawa przyrody i różnorodne zjawiska fizyczne. Podczas lekcji zatytułowanej „Mroźne eksperymenty” obserwowali, jak zachowują się różne substancje w ekstremalnie niskich temperaturach suchego lodu (–78,5°C) i ciekłego azotu (–195,8°C).

W Muzeum Inżynierii Miejskiej zwiedziliśmy  zabytkową zajezdnię przy ul. św. Wawrzyńca, poznaliśmy historię rozwoju komunikacji miejskiej oraz obejrzeliśmy kolekcję tramwajów. Na wystawie „To takie proste” uczniowie  zdobywali wiedzę z zakresu nauk ścisłych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, świetnie się bawiąc przy interaktywnych stanowiskach.

Kolejnego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Soli „Wieliczka”,  stanowiącą zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy największe atrakcje turystyczne Krakowa – Wawel i inne zabytki Starego Miasta.  Czas spędzony w Krakowie stanowił doskonałą okazję  do poznania narodowego dziedzictwa kulturowego i rozwoju zainteresowań nauką, jak również do integracji uczniów.

 

Odsłony: 1246