Zielona szkoła

 

W dniach 22-26 maja uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zielonej szkole. W tym roku dzieci wyjechały do Wielkopolski i odwiedziły Kruszwicę, Biskupin, Żnin, Gniezno oraz Ostrów Lednicki.

Pierwszego dnia grupa zwiedziła Kruszwicę. Popołudnie było poświęcone zajęciom artystycznym. Dzieci wykonały piękne prace, malując na szkle.

Atrakcją drugiego dnia był przejazd kolejką na trasie Biskupin-Żnin. W Żninie uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawostek w Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku w Wenecji. Po południu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci piekły bułeczki i robiły masło. Wieczorem uczniowie bawili się wspólnie na dyskotece.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem najdawniejszej historii państwa polskiego. Uczniowie zwiedzili Gniezno. W Muzeum Początków Państwa Polskiego mieli okazję poznać wiele interesujących informacji o najdawniejszych dziejach naszego kraju. Po zwiedzaniu miasta grupa udała się na Ostrów Lednicki. Po południu dzieci odpoczywały na terenie ośrodka, gdzie brały udział w rozmaitych grach i zabawach.

Czwartego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. W godzinach popołudniowych dzieci uczestniczyły w grze terenowej „Szukanie skarbów”. Miały także okazję spróbować strzelania z łuku i kuszy. W ostatnim dniu wycieczki grupa zwiedziła Interaktywne Muzeum Rybactwa w Biskupinie.

Odsłony: 1657