Zielona szkoła klas IV-VIII

W dniach 18–21 maja 2026 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w pełnej atrakcji zielonej szkole. Były to cztery dni wypełnione poznawaniem ciekawych miejsc, zdobywaniem wiedzy i wspólną integracją.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania kopalni soli w Wieliczce, gdzie mogliśmy podziwiać podziemne komory, rzeźby i kaplice wykute w soli. Następnie odwiedziliśmy Wisłę - poznaliśmy uroki miasta, zobaczyliśmy imponującą Skocznię Narciarską im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a podczas wędrówki Pętlą Cieńkowską dotarliśmy do Źródeł Wisły.

Kolejnym punktem programu była wycieczka do Parku Technologicznego w Ostrawie, gdzie nowoczesna nauka i technika zachwyciły wszystkich uczestników. Na zakończenie odwiedziliśmy pałac księżnej Daisy w Pszczynie oraz Jasną Górę, poznając historię tego wyjątkowego miejsca i jego znaczenie dla polskiej kultury oraz tradycji.

 

Odsłony: 401