Zielona szkoła - Warmia i Mazury

Od 8 do 12 czerwca uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w zielonej szkole, która w tym roku odbyła się na Warmii i Mazurach. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. We wtorek odwiedziliśmy Mamerki, gdzie gościliśmy w Muzeum II wojny światowej w schronach Centrum Dowodzenia i Łączności, a później w Świętej Lipce, w bazylice Najświętszej Marii Panny wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Kolejnego dnia również nie zabrakło nam atrakcji. Tym razem udaliśmy się do Giżycka, gdzie poza rejsem statkiem po jeziorze Niegocin zwiedziliśmy Twierdzę Boyen i Wzgórze św. Brunona. Wszyscy mogliśmy również zobaczyć, w jaki sposób działa unikatowy most obrotowy na Kanale Łuczyńskim. Pobyt w Giżycku zakończyliśmy w wieży ciśnień, z tarasu której podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta i okolicy. Niewątpliwą atrakcją stał się w czwartek pobyt w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Wszyscy byliśmy zachwyceni nie tylko wspaniałymi okazami zwierząt, ale również i faktem, że niektóre z nich mogliśmy karmić. Ostatniego dnia, w drodze powrotnej do Łodzi, zatrzymaliśmy się w Toruniu, gdzie zwiedziliśmy miasto i wzięliśmy udział w interaktywnych zajęciach w Muzeum Żywego Piernika. Pobyt na zielonej szkole podobał się wszystkim jej uczestnikom.