Prelekcja w bibliotece

4 maja uczniowie gimnazjum uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez pracowników Biblioteki Miejskiej. Tematem spotkania stała się asertywność wobec różnego rodzaju zagrożeń uzależnieniami. Gimnazjaliści poszerzyli swoją wiedzę o asertywności, a przede wszystkim uświadomili sobie, że zachowania asertywne pozwalają skutecznie opierać się próbom nacisku związanym z zachowaniami aspołecznymi, takimi jak picie alkoholu, palenie papierosów, zażywanie narkotyków. Uczniowie zrozumieli, że asertywność sprzyja mówieniu NIE, pomaga wybierać, daje poczucie siły, niezależności i odpowiedzialności za siebie, dostrzegli również, że człowiek, który potrafi spokojnie, ale stanowczo odmówić jest bezpieczny. Prelekcja spodobała się naszym najstarszym wychowankom i jednocześnie stała się doskonałym uzupełnieniem treści realizowanych w ramach szkolnego programu profilaktyki.

Odsłony: 2064