Europejski Dzień Języków

27 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uroczystość była podzielona na trzy części. W części pierwszej uczniowie klasy II, V, VI i klas gimnazjalnych zaprezentowali krótkie, zabawne scenki w języku angielskim oraz przysłowia w języku angielskim, francuskim i niemieckim, których polskie odpowiedniki nie zawsze łatwo było odgadnąć. Nie lada ćwiczeniem okazały się śmiesznie brzmiące, ale jakże trudne do wypowiedzenia, angielskie, francuskie i niemieckie „językowe łamańce”. Uczniowie klasy VI przygotowali ulotki z adresami stron internetowych przydatnych w nauce języków obcych. Najmłodsze dzieci z dumą prezentowały wykonane przez siebie flagi różnych państw.W drugiej części przyszła pora na przygotowany przez p. B. Komorowską - Werner, a prowadzony przez przedstawicieli młodzieży gimnazjalnej quiz, w którym podzieleni na trzy grupy uczniowie wraz z nauczycielami mieli za zadanie odgadnąć nazwiska angielskich, francuskich i niemieckich kultowych postaci ze świata muzyki i filmu prezentowanych na tablicy interaktywnej. Cóż to była za rywalizacja! Po quizie mogliśmy jeszcze obejrzeć przygotowane przez uczniów klasy III gimnazjum bardzo ciekawe prezentacje multimedialne poświęcone brytyjskim monarchom – królowi Henrykowi VIII i Elżbiecie II.Zwieńczeniem całej imprezy był Festiwal Piosenki Międzynarodowej, w którym wzięły udział wszystkie klasy. Radosnym śpiewom w różnych językach i tańcom nie było końca. W tym dniu uświadomiliśmy sobie, jak wiele korzyści i zabawy daje nam nauka języków.

Odsłony: 1911