Uroczysta inauguracja obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w regionie łódzkim

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe obchodzone 1 marca. Tegoroczna inauguracja uroczystości „Pięciu dni Niezłomnych” w regionie łódzkim odbyła się 27 lutego na terenie naszej szkoły. Zaproszonych na uroczystość gości powitał p. dyrektor Marek Lipiec. Uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie, które powstało na podstawie więziennych grypsów Łukasza Cieplińskiego – Żołnierza Niezłomnego, wysłuchali wykładu Pawła Wasążnika – komendanta Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej oraz wspomnień kapitana Piotra Marczaka – byłego żołnierza Armii Krajowej, kawalera orderu Virtuti Militari. Wszyscy zgromadzeni podkreślili niezwykłą atmosferę międzypokoleniowego spotkania przybliżającego trudną, ale niezwykle ciekawą historię ludzi, którzy nawet za cenę życia postanowili walczyć o swoje ideały, dla których wartościami nadrzędnymi stały się honor, wolność i elementarne poczucie sprawiedliwości. W tym miejscu warto podkreślić zaangażowanie naszych uczniów w przygotowanie uroczystości. To właśnie dzięki nim powstał wzruszający spektakl, to oni również wykonali plakaty i albumy poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych.