II Turniej i Rajd „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca przedstawiciele uczniów i nauczycieli wzięli udział w II Turnieju i Rajdzie „Żołnierzy Wyklętych” im. ks. prał. płk. Stanisława Czernika. Obie imprezy zorganizowane zostały przez Klub Gazety Polskiej w Konstantynowie Łódzkim oraz Łódzkie Stowarzyszenie Miłośników Militariów „Kompanja Brus”. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania sześciokilometrową trasę, która rozpoczynała się w Konstantynowie Łódzkim i kończyła na Brusie, osiedlu położonym w zachodniej części Łodzi, gdzie znajduje się także poligon wojskowy z jednym z lepiej zachowanych w województwie schronów. Poza przejściem wytyczonej przez organizatorów trasy, wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć schron i zgromadzone w nim eksponaty, zwiedzić starą zajezdnię tramwajową, wziąć udział w pierwszej po II wojnie światowej odprawionej na Brusie mszy polowej poświęconej pamięci Żołnierzom Niezłomnym. W końcowej części spotkania organizatorzy uhonorowali nagrodami uczestników turnieju historycznego o Żołnierzach Wyklętych, w którym nasza uczennica, Marta Półtorak, w kategorii gimnazjów i liceów, zajęła III miejsce. Nagroda specjalna trafiła w ręce naszego szóstoklasisty, Nguyen Nang Trung Anh, jedynego obcokrajowca, który zmierzył się z zadaniami konkursowymi. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy poświęcili swój wolny czas i uczestniczyli w rajdzie.