Dzień Pluszowego Misia

26 listopada obchodziliśmy na terenie szkoły Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście większość z nas przyniosła ze sobą swoje ukochane pluszaki, a trzeba przyznać, że rozmiary niektórych z nich były imponujące…

Tym razem to miłe święto połączyliśmy z hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom”, była to również kolejna okazja do cyklicznych już w tym roku szkolnym działań pod hasłem „dzieci dzieciom”.

Najpierw mieliśmy okazję obejrzeć krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy II SP, którzy w swojej inscenizacji wykorzystali pluszowe maskotki odpowiadające mieszkańcom Stumilowego Lasu. No cóż, nic w tym dziwnego, w takim dniu, jak ten musieliśmy spotkać się z najsłynniejszym misiem świata – Kubusiem Puchatkiem. Krótki scenariusz przedstawienia, oparty na motywach książki „Kubuś Puchatek”, napisały dziewczynki z klasy VI: Basia, Ola, Karolina i Angela. Autorkom scenariusza gratulujemy pomysłowości i lekkiego pióra.

Uczniowie klas młodszych usłyszeli historię tak popularnej obecnie zabawki, jaką jest pluszowy miś, mogli również pooglądać slajdy prezentujące misiaczki oraz posłuchać piosenek, których bohaterem jest właśnie ta maskotka. Takie atrakcje przygotowały dla maluchów dzieci z klasy VI. Niewątpliwie wszystkim spodobały się także fragmenty książki, które barwnie opowiadały o przygodach Kubusia Puchatka, a czytali nam te historie uczniowie klas gimnazjalnych i przedstawiciele klasy VI. Maluchy, zachęcone przez swoich starszych przyjaciół, przeczytały najpiękniejsze mity. Odbiorcami byli uczniowie klasy VI i I gimnazjum. Starsi koledzy nagrodzili ogromnymi brawami swoich młodszych prelegentów.

Tegoroczny Dzień Pluszowego Misia, poza dostarczeniem nam wszystkim uśmiechu i dobrej zabawy, miał też głębszy wymiar. Dzieci bowiem przyniosły do szkoły nie tylko swoje ukochane przytulanki, ale również i takie, które ofiarowały dzieciom z uboższych rodzin. Wszystkim młodszym i starszym darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Odsłony: 1981