Narodowy Dzień Pamięci

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji, z inicjatywy Państwa Jaros (rodziców Benka z klasy IV), na terenie szkoły miała miejsce prelekcja przygotowana przez przedstawicieli Związku Strzeleckiego Rzeczyposoplitej, jej część poprowadził także p. Jakub Jaros. Prelekcja skierowana została do uczniów klas IV-VI gimnazjum. Nasi podopieczni dowiedzieli się przede wszystkim, kogo określa się mianem Żołnierzy Wyklętych, Niezłomnych, jak potoczyły się ich losy po zakończeniu II wojny światowej, z kim i dlaczego podjęli walkę w wyzwolonej od faszystowskiego okupanta ojczyźnie. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z książkami, albumami i komiksami, które podejmują tę tematykę.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania dziękujemy za propagowanie wśród uczniów naszej szkoły wiedzy historycznej.