"Kompanja Brus"

W niedzielę 22 września uczniowie naszej szkoły podążając "Śladami batalionów AK" zwiedzili schron przeciwlotniczy przy ulicy Konstantynowskiej 98. Jest to jeden z najstarszych i największych schronów w Łodzi, a powstał w 1937 roku dla potrzeb Wojska Polskiego II Reczypospolitej. Obecnie opiekuje się nim Łódzkie Stowarzyszenie Miłośników Militariów "Kompanja Brus", które urządziło tu muzeum gromadzące eksponaty z czasów I i II wojny światowej. Podczas niedzielnego zwiedzania nasi amatorzy historii mieli okazję zobaczyć również broń i ekwipunek żołnierski z ostatniej misjiw Afganistanie, prezentowane przez grupy rekonstrukcyjne. Uczniowie obejrzeli też wystawę poświęconą legendarnym Batalionom Zośka, Parasol i Miotła.

Odsłony: 2017