Wycieczka do Wioski Indiańskiej

25 kwietni 2014 r. dzieci ze szkoły podstawowej gościły w Wiosce Indiańskiej w Chociszewie. Pobyt w tym miejscu obfitował w niecodzienne atrakcje. Nasi milusińscy strzelali z łuku, jeździli na kucyku, poszukiwali złota, pływali canoe, piekli kiełbaski przy ognisku i beztrosko hasali po placu zabaw. Wyjazd miał też charakter edukacyjny, dzięki niemu uczniowie poznali zwyczaje i kulturę Indian, mieli okazję podziwiać oryginalne tipi, stroje indiańskie i przedmioty użytkowe. Dodatkową niespodzianką okazała się wizyta w niewielkim zoo, gdzie można było poobserwować ciekawe zwierzęta, zapoznać się z ich trybem życia i charakterystycznymi zachowaniami. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki otrzymał dyplom pasowania na Indianina.