Wyjście do Planetarium EC1

11 i 12 lutego uczniowie gimnazjum oraz klas starszych szkoły podstawowej odwiedzili najnowocześniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej łódzkie Planetarium EC1. Oba spotkania poprzedził opis zjawisk astronomicznych aktualnie zachodzących na niebie. Gimnazjaliści uczestniczyli w projekcji filmu „Dobór naturalny”. Narrator tego obrazu, Karol Darwin, opowiedział, w jaki sposób doszedł do teorii doboru naturalnego, zabierając przy tej okazji widzów w niezwykłą podróż dookoła świata. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej w trakcie projekcji przygotowanej dla nich mogli dowiedzieć się więcej o początkach ery kosmicznej. Pokaz, w którym uczestniczyli, pozwolił im uzyskać odpowiedzi na pytania: kim byli pierwsi astronauci i kosmonauci, w jaki sposób ludzkość rozpoczęła podbój kosmosu i co zawdzięczamy lotom poza naszą planetę.

Polecamy wszystkim, wrażenia niezapomniane!

Odsłony: 2050