Wycieczka do Warszawy

27 listopada uczniowie II i III etapu edukacyjnego byli na wycieczce w Warszawie. Podczas pobytu młodzież miała okazję odwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Zamek Królewski. W muzeum wszyscy podziwiali wystawę zatytułowaną "1000 lat historii Żydów polskich - od średniowiecza do współczesności". Uczniowie odwiedzili osiem galerii opowiadających o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Wystawa ma charakter narracyjny, dzięki czemu wszyscy mieli okazję „zanurzyć się" w historii opowiadanej przez zabytkowe przedmioty, malowidła, instalacje interaktywne, rekonstrukcje, makiety, projekcje wideo, dźwięki i teksty.

Kolejnym punktem programu był Zamek Królewski, po którym wszystkich oprowadziła przesympatyczna pani przewodnik. Dzieci zostały zapoznane z dziejami zamku i ważnymi w naszej historii wydarzeniami.

Oba zwiedzane obiekty wzbudziły zainteresowanie, a czasem wywoływały sporo emocji. Wycieczkę zakończył spacer po urokliwym Starym Mieście.