Niezwykła lekcja wiedzy o regionie łódzkim

22 października uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o Łodzi i regionie łódzkim. Młodzież przez ponad dwie godziny grała w grę edukacyjną „Odkryj Łódzkie”, dzięki której poznała wyjątkowe atrakcje turystyczne regionu łódzkiego. Każdy gracz wcielał się najpierw w jedną z ośmiu postaci historycznie związanych z województwem łódzkim, by później, jak w klasycznym „Monopoly”, kupować poszczególne obiekty, płacąc przy tym złotymi łódzkimi. Uczestnicy mieli również szansę wykazać się wiedzą o swojej małej ojczyźnie, odpowiadając na pytania zawarte w niewielkiej książeczce, która jest doskonałym merytorycznym uzupełnieniem gry. Dodatkową atrakcją okazała się angielskojęzyczna wersja „Odkryj Łódzkie”, w którą gimnazjaliści również zagrali. W zasady i tajniki gry wprowadzał naszych uczniów jej twórca – pan Michał Borowiak.
W tym dniu młodzieży i nauczycielom towarzyszyły łódzkie media: Telewizja Toya, Radio Łódź i Radio ESKA.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych zajęć.