Wycieczka do Płocka

Opublikowano: poniedziałek, 24, październik 2016

W dniach od 28 do 30 września uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Pierwszego dnia, w trakcie zwiedzania miasta, założonego pod koniec X wieku, dowiedzieli się, że było ono historyczną stolicą Mazowsza oraz stolicą Polski w latach 1079–1138. Po przyjeździe do Ośrodka „12 Dębów” w miejscowości Zaździerz, zakwaterowaniu oraz obiedzie, przyszedł czas na zabawy integracyjne na placu zabaw i boisku. Następnie odbyły się zajęcia na pływalni, a po kolacji - dyskoteka. Kolejny dzień również upłynął pod znakiem zabawy. Przed południem młodsi uczestnicy wycieczki wzięli udział w zabawach integracyjnych przygotowanych przez panią animatorkę, a starsi mogli potrenować umiejętności strzeleckie, strzelając z broni pneumatycznej (marker paintball), wiatrówki oraz łuku. Po obiedzie dzieci spędziły czas na wyśmienitej zabawie w płockim Happy Parku. Po kolacji następnym punktem programu były podchody, w których wszyscy, zwłaszcza najmłodsi uczestnicy, rewelacyjnie poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami. Zwieńczeniem dnia było ognisko, oczywiście z własnoręcznie pieczonymi kiełbaskami i chlebkiem. Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy zwiedzili płockie zoo.