Prośba o pomoc dla naszego absolwenta

Szanowni Państwo!

Prosimy o wsparcie dla absolwenta naszej szkoły, Wojtka Ilkiewicza.

Wojtek walczy o życie w szpitalu w Chinach. Z powodu pandemii nie mógł wrócić do Polski. Niestety, ciężko zachorował. Trafił do szpitala z ostrym zapaleniem narządów wewnętrznych. Przeszedł poważną operację ratującą życie. Doszło do powikłań, które doprowadziły do ostrej niewydolności oddechowej. Wojtek nie oddycha samodzielnie – jest podłączony do respiratora. Na OIOM-ie przebywa już od ponad 5 tygodni. Lekarze podają mu bardzo silne antybiotyki, aby zatrzymać obustronne zapalenie płuc. Koszty leczenia obcokrajowca w Chinach są gigantyczne. Dziennie to ok. 15 tysięcy złotych. Obecnie priorytetem jest sprowadzenie Wojtka do Polski. Umożliwia to jedynie transport medyczny, ponieważ jego życie jest nadal zagrożone. Koszt takiego transportu z Chin to 131 tysięcy euro.

W imieniu społeczności szkolnej, rodziny i przyjaciół Wojtka prosimy o pomoc oraz dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.

Prosimy o wpłaty na zbiórkę na lot medyczny dla Wojtka. Każda złotówka przybliża nas do celu. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga.